Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Rama ndryshon dhe shton sekretarët, emrat
English

Rama ndryshon dhe shton sekretarët, emrat

Tiranë, 2 dhjetor 2011, NOA/ Arjola Ymeraj- Në punimet e Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste kryesocialisti Edi Rama publikoi krahas emrave për kandidatët e Kryesisë së partisë edhe emrat për sekretarët e rinj të saj.

Siç informon agjencia e lajmeve NOA.al krahas konfirmimit të disa emrave ekzistues në sekretariat janë shtuar emra dhe poste të rinj.

Ndërkaq pritet që këtyre emrave Asambleja Kombëtare tu japë miratimin ndërsa mësohet se votimi do të bëhet elektronik.

Sekretarët e propozuar nga Rama dhe postet e reja:

Sekretar Organizativ

Blendi Klosi

Sekretar për Programin

Ilir Beqja, më parë e ka mbajtur Andis Harasani

Sekretar për koalicionin

Ndre Legisi (Post i ri)

Sekretar për burimet njerëzore

Armando Subashi, më parë e ka mbajtur Et’hem Ruka

Sekretar për Emigracionin

Erjona Veliaj (Post i ri)

Sekretar për Çështjet Zgjedhore

Damian Gjiknuri, më parë ky post është mbajtur nga Kastriot Islami

Sekretar për Çështjet Ligjore

Fatmir Xhafa

Sekretar për pushtetin vendor

Bashkim Fino (Post i ri)

Sekretar për sipërmarrjen dhe grupet e interesit

Arben Ahmetaj (Post i ri)

Sekretariati aktual i PS

Andis Harasani- Sekretar për Programin Politik

Arta Dade- Sekretare për Marrëdhëniet Ndërkombëtare

Blendi Klosi- Sekretar Organizativ

Edlira Haxhiymeri- Sekretare për Shoqërinë Civile dhe Shanset e Barabarta

Et'hem Ruka- Sekretar i Burimeve Njerezore

Fatmir Xhafaj- Sekretar për Koordinimin dhe Çështjet Ligjore

Kastriot Islami- Sekretar për Çështjet Zgjedhore

Besnik Baraj- Sekretar për Çështjet e Mjedisit

a.y/NOA

KOMENTE