English

Sot Asambleja e PS, zgjidhet Kryesia e re

Tiranë 2 dhjetor 2011, NOA – Partia Socialiste do të zgjedh sot anëtarët e rinj të Kryesisë dhe Sekretariatit. Drejtuesit e rinj do të kenë një mandat katër vjeçar dhe do të zgjidhen nga rreth 280 anëtarë të Asamblesë Kombëtare.

Propozimi i emrave të rinj të Kryesisë do të bëhet nga kreu i selisë rozë Edi Rama. Në bazë të statutit të PS edhe anëtarët e Asamblesë Kombëtare kanë të drejtë të bëjnë propozime për emra të rinj që duhet të futen në procesin e zgjedhjes.

Mbledhja e Asamblesë do të nis paraditen e sotme në një lokal në periferi të Tiranës. Ndërkohë që pritet që në listën e kandidatëve të mos jenë disa nga përfaqësuesit e të ashtuquajturës Lëvizja për Mendimin Ndryshe. Në Kryesi pritet të hyjnë një sërë emrash të rinj deputetësh dhe anëtarë të Asamblesë.

Gjithashtu numri i Asamblesë së re do të jetë më i madh sesa ai aktual. Flitet për 25 anëtarë nga 16 që janë sot. Ndryshime rrënjësore do të ketë dhe në Sekretariatin e PS.

Kryesia aktuale e PS

1. Edi Rama

2. Arben Isaraj

3. Arben Malaj

4. Ben Blushi

5. Erion Braçe

6. Ermelinda Meksi

7. Eva Allushi

8. Gramoz Ruçi

9. Ledi Shamku

10. Mimoza Hafizi

11. Namik Dokle

12. Pandeli Majko

13. Saemira Pino

14. Valentina Leskaj

15. Mimi Kodheli

16. Lindita Nikolla

Sekretarët aktualë të PS-së

Andis Harasani, Sekretar për Programin Politik

Arta Dade, Sekretare për Marrëdhëniet Ndërkombëtare

Blendi Klosi, Sekretar Organizativ

Edlira Haxhiymeri, Sekretare për Shoqërinë Civile dhe Shanset e Barabarta

Et’hem Ruka, Sekretar i Burimeve Njerëzore

Fatmir Xhafaj, Sekretar për Koordinimin dhe Çështjet Ligjore

Kastriot Islami, Sekretar për Çështjet Zgjedhore

Besnik Baraj, Sekretar për Çështjet e Mjedisit

a.k/NOA

KOMENTE
  • Arben Presheva09:59 - 02 Dhjetor 2011
    PUNE TE MBARE ASAMBLESE TE PARTISE SOCIALISTE PER ZGJEDHJEN E KRYESISE SE RE ......POR DO I THOSHA ZGJEDHSAVE QE : TE MATIN REALISHT ME METRO 7(SHTATE)HERE DHE TE PRESIN 1(NJE) HERE QE TE DALI KOSTUMI I CDO PERSONI TE ZGJEDHUR I MIRE DHE I BUKUR DHE NE CDO XHEP TE JETE SHKRUAR ....DO JETOJ DHE DO PUNOJ PER POPULLIN TIM DHE KRYESORJA PER NJEREZIT QE I DUA DHE ME DUAN NJERZIT ME TE DASHUR SOCIALISTE KETE FAMILJE TE MADHE.....POR TE THEM TE DREJTEN KAM PATUR DHE PRAPE KAM MERAK PER DISA INDIVITE QE NUK DO ME ZERE GJUMI PA I PARE ATA NE LISTEN E KRYESISE.....POR MBRAPA LISTES TE LIPE SHTOGUT....TE DASHURIT E MIJ MALAJ-HARASANI DHE PREFESORI-PREFESORIN QE VDES PER SALI DIKTATORIN.....PERSHENDETJE nga une i datlindjes 12 qershor 1990 tung lugina......suksese dhe mend ne koke o socialista o e ardhmja e keti populli te shume vuajtur historikisht....