Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Bllokohet arsenal armësh në aeroportin e Prishtinës
English

Bllokohet arsenal armësh në aeroportin e Prishtinës

Prishtinë, 5 dhjetor 2011, NOA- Një arsenal armësh është bllokuar në aeroportin e Prishtinës, armë të cilat ishin parashikuar për tu transportuar.

Siç informon agjencia e lajmeve NOA.al, në hyrje të Kosovës është ndaluar një mashkull Malazez, pasi në bagazhin e tij janë gjetur dhe konfiskuar tre armë zjarri të dekoruara, dy thika, një karikator i revoles Glok, një palë dylbi, dy siguresa për revolen Glok dhe dy komplete për pastrim të armëve.

Pas bllokimit në aeroport me vendim të Prokurorisë, malazezit i është konfiskuar pasaporta, dhe është dërguar në polici ku dhe po pyetet për destinacionin e armëve.

a.y/NOA

KOMENTE
  • Sejdi Dulaj16:29 - 05 Dhjetor 2011
    pom me vjen mir qi nje rast tuku zbulu se nakan msu hetimet vazhdojn bravo policve te kosoves