English

Juventus në ndjekje të dy lojtarëve të Chelsea

Londër, 8 Dhjetor 2011 NOA/Rid Bulku - Parashikohen shpenzime në Londër nga ekipi i Juventusit. Faktikisht sipas shtypit britanik klubi i bardhezinjve është interesuar mbi dy lojtar të “bluve të Londrës”.

“Daily Mirror” ka shkruar për një ofertë prej 2 milionë eurosh në drejtim të brazilianit Alex, por shpjegon se objektivi i vërtetë është David Luiz, që Chelsea e mori për një shifër prej 24 milionë sterlinash nga ekipi i Benfikës.

E këtu duhet thënë se ai ende nuk është ambientuar plotësisht në kampionatin anglez të futbollit.

Pikërisht për këtë arsye Juventusi është e gatshme për të marrë lojtarin në fjalë dhe ofron një shifër prej 15 milionë sterlinash në drejtim të londinezëve.

Villas Boas mund të pranojë ofertën dhe kjo pasi Chelsea ka bërë të qartë objektivin e klubit për të mbledhur para dhe për t'i investuar ato në lojtarë të rinj, raporton agjencia e lajmeve NOA.al.

Në krahun tjetër flitet se “Zonja e Vjetër” është në bisedime për transferimin e Salomon Kalou.

Sulmuesi 26-vjeçar nga Bregu i Fildishtë është perfekt për lojën që zhvillon tekniku Conte, por Juventusi në këtë marrëveshje duhet të shmangë dhe konkurrencën e Arsenalit të Wenger.

r.b/NOA

NOA ju sugjeron:

Studimi: Femrat Vdesin Për Meshkujt Me Faqe Të Kuqe, U Duken Më Seksi

Studimi: Një në 5 veta, pranon se ka bërë seks në zyrë

Kjo është shpella më e frikshme në botë, ka formën dhe pamjen e një kafke

E pabesueshme, a është kjo një anije alienësh që fshihet pas Mërkurit?‏

Facebook i nxjerr sekretet edhe vetë pronarit të tij Zukenberg (FOTOT)

Zbulohet pas 492 vjetësh kodi i Mona Lizës, e gjen një artist amator (FOTOT&VIDEO)

Busti i Skënderbeut së shpejti në Hungari

Indi, vret tigrin për të kuruar impotencën

Mbreti i detit, jahti-limuzinë (FOTOT)

Galaktikat e vogla përfshihen nga materia e errët

Kush banon në zonat e pasura të BE, jeton më gjatë

Skandal në Holandë, emigrantët flaken nga vendi nëse humbin një lojë televizive

Shtatë mos..., pasi keni ngrënë bukë

Çfarë ndodh me trupin dhe shëndetin tonë, kur pijmë Coca Cola

Me Google Flights, më në fund mund të fluturosh

Gjermania braktis Euron? Pohimi nga banka: Jemi duke stampuar Marka

Ashton Kutcher harron Demi Moore dhe flirton me Lea Michele

Planeti i ngjashëm me Tokën quhet Kepler

Jesus telefonon 150 herë policinë, hakmarrje për fqinjët

100-vjetori i Titanikut, zhytje turistike 45.000 € në thellësitë e tragjedisë

KOMENTE