Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Pasqyra e shtypit, 8 Dhjetor 2011
English

Pasqyra e shtypit, 8 Dhjetor 2011

Tiranë, 8 dhjetor 2011, NOA - Në këtë hapësirë gjendet një pasqyrë e titujve të gazetave në Tiranë, për ditën e enjte, 7 dhjetor 2011 , nga agjencia e lajmeve NOA.al.

Edicioni i parë

Gazeta "Shqip" ka si titull kryesor në numrin e sotëm; “Berisha, pro sulmit mbi Iran”, I cili pasqyron deklaratat e bëra dje nga kreu i qeverisë në Marsejë. Disa tituj të tjerë të gazetës janë; “Dajti: Më zhdukën tabulatet telefonike”

“Invalidëve u vidhen paratë e energjisë elektrike”

“Rama-Ëollfarth, replika për bojkotin dhe 21 janarin”

“Qytetarë të Kosovës me pasaporta biometrike të Shqipërisë”

“Saimir Strati: 18 orë përballë kokrrave të kafesë”.

Gazeta “Mapo” ka si argument kryesor në numrin e sotëm ; “Kreu i KLSH, zbardhen negociatat në grupin e PD për votimin e Leskajt”, i cili flet për votimin e kandidatit të propozuar nga Presidenti për Kontrollin e Lartë të Shtetit. Disa tituj të tjerë janë; “Basha: Nuk kandidoj për asnjë post në PD edhe po ma kërkoi Berisha”.

“Akuzat e Dajtit: Më zhdukën përgjimet telefonike, në gjyq më bënë injeksione”

“Byroistët në ’90: Studentët huliganë, kot që rrojmë nëse s’përballojmë partinë e Azemit”

“Shitjet e shtëpive tani te noteri, ja procedura e re”

“Kreu i Partive Popullore: Edi Rama, ndoshta është pak i sëmurë”

E përditshmja ”Koha Jonë” ka si argumenr kyresor në faqen e parë; “Jozef Doull: Edi Rama një i sëmurë mendor” i cili pasqyron qëndrimin e përfaqësuesit të Partive Popullore Evropiane dhe kritikat ndaj kreut të PS, Edi Rama.

Disa tituj të tjerë të kësaj gazete janë: Berisha në Marsejë: Rama, dy hymbje, asnjë dorëheqje”

“Kalon ligji, regjistrimi i pronës do të bëhet direkt te noterët”

“Lëvizja e Dhjetorit ‘90, rrëfehen Shehu, Zogaj dhe Ahmetaj”

“Tjetër risi në Tiranë, shtëpiza për blerjet festive”

“Avokati i Popullit, kush janë 33 kandidatët e PS”

“E mitura, punëtore seksi në lokalin e të dashurit”

Gazeta “Agon” ka si argument kryesor në numrin e sotëm “,Daul: Rama, ndoshta pak i sëmurë mendor”, i cili pasqyron deklaratën e zëvendëspresidentit të Partive Popullore Europiane. Disa tiutj të tjerë të kësaj gazete janë; “Çmimi i energjisë, javën e ardhshme”

“Do hipotekë? Te noteri...”

“Kryebashkiaku Basha në “Ditën e Ekselencës”

“Asnjë gjurmë nga 12-vjeçarja që ra në lumë”.

Gazeta “Republika” ka si argument kryesor në numrin e sotëm titullin; “Studentët që vranë frikën”, i cili flet për 21 vjetorine Lëvizjes Studentore të dhjetorit 1990. Disa tituj të tjerë të gazetës janë; “Doktoratura, kërkesat themelore dhe kriteret e reja për regjistrimin e kandidatëve”

“Çmimi i energjisë, ERE shtyn vendimin për javën e ardhëshme”

“KE prezanton paketën e re të financimit për vendet që aspirojnë anëtarësimin”.

Të nderuar lexues. Ky është një shërbim që ofrohet me parapagim nga agjencia e Lajmeve NOA, në shqip dhe anglisht. Për t’u abonuar në këtë shërbim dhe për t’u pajisur me një emër përdoruesi dhe kodin, dërgoni një kërkesë në adresën; pr@noa.al.

a.k/NOA

KOMENTE