Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Shuhet qeni më i vjetër në botë
English

Shuhet qeni më i vjetër në botë

Tokio, 8 dhjetor 2011, NOA- Qeni më i vjetër në botë i cili hyri edhe në librin Guinnes, ngordhi në moshën rekord 26 vjeç e 9 muaj.

Frymën e fundit të tij qeni e dha në shtëpinë e tij në Japoni.

“Jam shumë e mërzitur, mendoj se ka vdekur për shkaqe natyrale, por ngushëllohem me faktin se ishte në shtëpi kur dha shpirt dhe jo te veterineri”, u shpreh për mediat ponarja e qenit Yumiko Shinohara.

Pusuke, i cili gjatë gjithë jetës së tij kishte pasur shumë oreks, kishte filluar të refuzonte ushqimin dhe të merrte frymë me zor.

Qeni u shua pasditen e së hënës vetëm pak pasi ishte kthyer në shtëpi së bashku me padronen, pasi kishin blerë disa mjekime.

a.y/NOA

KOMENTE
  • Rap V@rtex22:40 - 08 Dhjetor 2011
    shume gjyna