English

Ja arsyet pse ai dështon në krevat ...

Tiranë, 10 Dhjetor 2011 NOA/ Rid Bulku – Fajtorët e vërtetë të rënies së dëshirës së meshkujve në krevat? Stresi ose depresioni, medikamente të caktuara, rënia e testosteronit – hormonit mashkullor etj.

Këto janë arsyet që citon një studim ndërkombëtar paraqitur në Konferencën e organizuar nga CNR, raporton agjencia e lajmeve NOA.al.

Duke shtuar se fajtori kryesor për një performancë skandaloze në krevat, është ai i stresit dhe depresionit.

Mashkulli në këtë rast ndihet i frustuar, me ankth dhe prandaj “e lë thatë” femrën e tij.

Ndërsa droga të tilla si Prozac ose ato që tentojnë të rrisin nivelet e larta të hormonit mashkullor, kanë fuqinë që ta vënë në gjumë dëshirën për seks.

Mosha e partnerëve është një tjetër problem i seksit mes tyre dhe kjo është e vërtetë.

Por, sipas studimit, në qoftë se keni ndërmend të rindizni pasionin, një dashnore e re do ju bënte mirë ...

r.b/NOA

KOMENTE
 • Dallaku14:49 - 11 Dhjetor 2011
  mendime te bukura jepni nje dashnore nuk eshte dashnoria zghidhja ajo eshte shkaterimi i nje cifti.
 • Rolanda Metani09:56 - 10 Dhjetor 2011
  jam shume dakort me analizen qe i behet ketij problemi por dhe zgjidhja qe i jepet eshte shume zgjidhje e drejte,ajo e dashnores.respekte
 • Golden Bess01:35 - 10 Dhjetor 2011
  pasioni per te ber dashuri te mashkulli nuk shuhen kurr, sa per sugjerimin per nje partnere te re ne shtrat per rikthimin e pasionit nuk jam dakord, duhet pak pushim nga puna 1 dit shetitje ne natyr edhe nje mbramje me partneren 100% del 1 pun e mir :)
 • Besa Laika01:19 - 10 Dhjetor 2011
  mund te jene te gjitha arsyet e drejta,por sjam dakort per piken e fundit,nje dashnore e re... Jo jo,ca pushime me gruan,larg rremujes,do ishte me bukur,apo jo??