English

Jodie Foster, babai rrezikon 25 vite burgim

SHBA, 10 dhjetor NOA - Lucius Foster, babai i aktores Jodie Foster, është shpallur si fajtor për një mashtrim pasurish ndaj të moshuarve, ku si rrjedhojë ka arritur të përfitojë një sasi parash prej 100 mijë dollarë. Për këtë arsye 89-vjeçari 25 vite heqje lirie. Lucius ka arritur të marrë nga 5 mijë dollarë kundrejt 21 personave, të cilëve u ka premtuar se do tu jepte shtëpi me një kosto shumë të ulët, por ndërtesat asnjëherë nuk kanë qenë reale. Jodie Foster duhet thënë se nuk ka pasur ndonjëherë një marrëdhënie intensive me babain e saj, pasi ajo ka lindur pas divorcit të prindërve dhe ka jetuar me të ëmën. Në momentin që Foster është pyetur në lidhje me këtë ngjarje ajo është përgjigjur me një “no comment” tepër të thatë. r.b/NOA

KOMENTE