English

Pasqyra e shtypit, 10 Dhjetor 2011

Tiranë, 10 Dhjetor 2011, NOA - Në këtë hapësirë gjendet një pasqyrë e titujve të gazetave në Tiranë, për ditën e shtunë, 10 dhjetor 2011.

Edicioni i parë

Gazeta “Mapo” ka si argument kryesor në faqen e parë atë me titull; “ Si shmanget taksa 10 % në shitjen e shtëpive”, i cili pasqyron deklaratat e ministrit të Financave, Ritvan Bode.

Disa tituj të tjerë të kësaj gazete janë; “Administrata, 10 mijë lekë shpërblim për Vitin e Ri, "digjen" pensionistët”

“Rexhep Qosja: Të pavërtetat e librit të Helena Kadaresë dhe konflikti im me Ismailin”

“Atentati me eksploziv, BRISK-u merr në mbrojtje nr.2 të policisë”

“Fëmijët e Berishës kundër Tahirit, vonesa e deputetit shtyn gjyqin”

“Fajon: Në BE po diskutohet rivendosja e vizave për Ballkanin”

“Provokimi i Enxhit të BB, nxjerr gjoksin në sfilitë”.

Gazeta “Shqiptarja.com” ka si argument kryesor; “Sulmi i Daul kundër Ramës fsheh një kontratë miliardere”, i cili flet për deklaratën e përfaqësuesit të PPE dhe një kontratë mes qeverisë shqiptare dhe asaj franceze për blerjen e helikopterëve.

Disa tituj të tjerë janë; “Dritan Dajti, 15 prova zhduken nga dosja”

“Ja fotot e atentatorit të kryepolicit”

“Shifrat e INSTAT, bien me 10% punimet në infrastrukturë”

“Gjimnazet private, probleme me plotësimin e regjistrave e mësuesit”

“Pensionistët e TOB, Berisha shkel VKM për largimin nga detyra”

“Komisioni Evropian: Shkollat shqiptare në gjendje të mjerueshme”

“Dështon “gjeli” i pensionistëve, Rama e Bode debat për amnistinë fiskale”

Gazeta “Koha Jonë” ka si argument kryesor në faqen e parë; “PD dhe PS firmosin me BE: Do fitojmë kohën e humbur”, i cili flet për takimin e katërt ndërparlamentar për Stabilizim-Asociimin, BE-Shqipëri. Disa tituj të tjerë janë;

“Berisha në Paris, pritet nga kryeministri francez”

“Rrëfehet Drita Pelingu: Ditari që mbaj prej 66 vjetësh”

“Bode: Falja fiskale, si po rritet interesi i qytetarëve”

“Rama: Amnistia u bë për pushtetin, jo për biznesin”

“Luan Zhegu, në krye të Qendrës Kulturore Tirana”.

Gazeta “Tirana Observer” ka si argument kryesor në faqen e parë; “Qeveria lë pa darkën e vitit të ri 560 mijë pensionist”, i cili citon deklaratën e ministrit të Financave, Ritvan Bode për shpërblimet e fundvitit.

Disa tituj të tjerë janë; “Pas tre vitesh, PD dhe PS mësojnë gjuhën e BE-së”

“100 këshilla speciale për një zemër të shëndetshme”

“Eksplozvi në banesë, “BRISKU”, merr në ruajtje nëndrejtorin Dorian Muça”

“Panairi i Verës, Basha dhe Ruli pinë 12 lloje vere”.

Organi mediatik i Partisë Socialiste, “Zëri i Popullit” ka si argument kryesor në faqen e parë të saj titullin; “Oborri në festë, Saliu ndëshkon pensionistët”, i cili pasqyrohet nga një foto e ministrave Sokol Olldashim, Genc Rusi dhe kreut të Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha, dje gjatë Panairit të Verës në Tiranë.

Disa tituj të tjerë në faqen e parë të kësaj gazete janë; “Bode dështon dhe me amnistinë, Rama: Ishte për bizneset e pushtetit”

“Eurodeputetët: Gjykata të dënojë korrupsioni, gjoba ndaj Top-Channel, presion ndaj fjalës së lirë”

“Skandali diplomatik i Berishës, Kukan: Doll nuk ka bërë deklaratë fyese ndaj kreut të PS”.

Të nderuar lexues. Ky është një shërbim që ofrohet me parapagim nga agjencia e Lajmeve NOA, në shqip e anglisht. Për t’u abonuar në këtë shërbim dërgoni një kërkesë në adresën; info@noa.al.

a.k/NOA

KOMENTE