Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Anglia dëbon spiunin rus
English

Anglia dëbon spiunin rus

Londër, 11 dhjetor 2011, NOA- Qeveria angleze vendosi që të dëbojë nga vendi spiunin rus Mikhail Repin.

Siç informon NOA.al, Repin ishte zyrtarisht sekretari i tretë i seksionit politik në ambasadën e Londrës dhe po punonte për të rekrutuar parlamentarë dhe funksionarë të Qeverisë së Anglisë.

Rikthehet kështu i lartë tensioni mes Londrës e Moskës, pesë vjet pas vekjes së Alexander Litvinenko, ish-agjent i KGB, i vrarë në vitin 2006 me një dozë vdekjeprurëse poloniumi radioaktiv 210.

a.y/NOA

KOMENTE