Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
I bënë gabim testin, një vit jeton me tmerrin se kishte AIDS
English

I bënë gabim testin, një vit jeton me tmerrin se kishte AIDS

Milano, 11 dhjetor 2011, NOA/ Rid Bulku - Mosbesim. Ankth. Terror. Ishin këto përjetimet që vuajti për një vit të tërë një 40-vjeçar me emrin Max Brice, nga Italia, të cilit i thanë se kishte virusin HIV-AIDS pas testimit të kryer.

Testim në fakt, i cili pas një viti rezultoi t’i ishte bërë gabim sikurse raporton agjencia e lajmeve NOA.al. Por që i mori ama të gjithë miqtë që i larguan, familjen që iu shkatërrua dhe mendjen, që për pak sa nuk i iku.

Gjatë një viti të tërë që kujtonte se ishte me AIDS, ky person që shihni në foto, luftoi me të gjithë dhe me çdo gjë. Deri sa një mik e tërhoqi zvarrë në një laborator për ta bërë sërish testin se po shkatërrohej psikologjikisht.

Dhe ai u rikthye në jetë normale. Ai nuk ishte i sëmurë, e kishin gabim. "Unë nuk mund ta besoj ende, - ka pohuar ai i lumtur për mediat, - e kam ribërë tre herë deri tani testin”.

r.b/NOA

KOMENTE