Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Tentativë vrasje, kapet shkodrani
English

Tentativë vrasje, kapet shkodrani

Shkodër, 11 dhjetor 2011, NOA- Një 33 vjeçar i shpallur në kërkim për tentativë vrasje, ka përfunduar në prangat e policisë.

Burime zyrtare nga policia e Shkodrës thanë për agjencinë e lajmeve NOA.al se, Vladimir Sokoli lindur e banues në lagjen Perash ishte shpallur në kërkim pasi ka tentuar të vrasë me armë zjarri shtetasin me iniciale Gj.M.

Mësohet se kapja e tij u bë e mundur në fshatin Hot i ri, mbrëmjen e djeshme.

Lidhur me këtë rast materialet në ngarkim të tij i kaluan Prokurorisë së Shkodrës për veprat penale, “Vrasje me dashje e mbetur në tentativë” dhe “Mbajtje pa leje e armëve dhe municioneve luftarake”.

a.y/NOA

KOMENTE