Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Tërmet në Meksikë, 2 të vdekur
English

Tërmet në Meksikë, 2 të vdekur

Meksikë, 11 dhjetor 2011, NOA- Dy të vdekur, mes tyre një fëmijë 11 vjeçar dhe dy gra të plagosura. Është ky bilanci i një tërmeti të fuqishëm që goditi mbrëmjen e djeshme jugun e Mekiskës.

Siç informon agjencia e lajmeve NOA.al, epiqendra e tërmetit ishte në Stato di Guerrero, aty ku u regjistruan edhe viktimat, 166 kilometër në jug të qytetit të Meksikos.

Ndërkaq tërmeti u ndie deri në kryeqytet por fatmirësisht pa të lënduar.

a.y/NOA

KOMENTE