Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Pasqyra e Shtypit, 13 Dhjetor 2011, edhe faqet e para në PDF
English

Pasqyra e Shtypit, 13 Dhjetor 2011, edhe faqet e para në PDF

Tiranë, 14 dhjetor 2011, NOA/ Rid Bulku – Në këtë hapësirë gjendet një pasqyrë e titujve të gazetave në Tiranë, për ditën e Mërkurë, 14 Dhjetor 2011.

Nën okelion “Negociatat”, e përditshmja “MAPO” ku këtu e shihni të plotë faqen e parë, hapet me titullin “Ndoka ikën te Berisha, PDK drejt hyrjes në Qeveri”.

“Edi Rama nuk bën letërsi, Ben Blushi, gjysmë-shkrimtar”, është titulli që i është vënë intervistës së shkrimtarit dhe politikanit të tërhequr, Besnik Mustafaj.

“Ulja e tensionit të Berishës, nga lodhja dhe mungesa e ajrit në sallë”, është konstatimi që mbahet për titull ndër kryesorët e së përditshmes “MAPO” në numrin e sotëm, duke iu referuar deklaratës së mjekut për kryeministrin.

Shqiptarja.com të cilën këtu e shihni të plotë faqen e parë, me okelion “Flirtet brenda PD”, hapet me titullin “Tre politikanët e djathtë bashkë në një aktivitet. Kërkohet afrimi i Ndokës në qeveri”.

Shkrimi kryesor trajton faktin se Besnik Mustafaj, merret me marrëdhëniet me Jashtë të universitetit, ndërsa Aleksandër Biberaj, është lektor pranë këtij institucioni.

Titull tjetër kryesor: Basha i ‘vardiset’ Biberajt e Mustafajt - Flet ish-deputeti: Ishte takim rastësor.

Kurse aludon se kryetari i Bashkisë, siç duket edhe nga fotot që sjell shqiptarja.com, është afruar pranë dy funksionarëve Biberaj dhe Mustafaj. Siç dihet dhe është bërë e qartë, Aleksandër Biberaj do të jetë pjesë e strukturave të partisë së re që do të krijohet nga Presidenti Bamir Topi, kur ai të lërë detyrën...

Tituj të tjerë:

Berisha, përmirësohet shëndeti, mjeket i bëjnë kontroll edhe ne zyrë;

Në pranga këshilltari bashkiak i PS ne Kavajë kerkohej nga Interpoli per trafik droge dhe prostitucion;

Nje rrefim i pazakonte i Ardian Vishes: Ina Rama, deshtim politik.

E përditshmja “Koha Jonë” ku këtu e shihni të plotë faqen e parë, ka në qendër të vëmendjes, debatet e ndezura për presidentin e ri, pas shpalljes nga Nano të kandidaturës së tij: “LSI: Nano ka vlera në politikën shqiptare”. Gazeta shkruan se “kandidatura e liderit historik të PS, flet me "KJ", Nasip Naço, ministër i Ekonomisë dhe deputet i LSI. Duke nënvizuar faktin se Nano ka qenë kryeministër i vendit, vë në dukje se "ka vlerën e tij në politikën shqiptare dhe në zhvillimin e së majtës". Reagon dhe Dade nga PS: Duam që presidenti i ri, të jetë konsensual”.

Tituj të tjerë të kësaj të përditshmeje:

Besnik Mustafaj: “Kurbani” i Edi Ramës, instrument i dështuar për pushtet”;

Autostrada e re, Bode firmos në Abu Dabi, 50 milionë USD për Tiranë-Elbasan;

Ambasadori i ri i Italisë: Gaiani: Në kohë të vështira, tundime për të mbyllur derën;

“Zëri i Popullit” ku këtu e shihni të plotë faqen e parë, hapet me titullin “Albpetrol, nis megaskandali i ri korruptim”. Gazeta e PS shkruan se “

Shitja e Albpetrol shtohet në radhën e gjatë të privatizimeve të dyshimta dhe korruptive që Oborri çon në duart e klientëve dhe Mafias. Pa çmim fillestar dhe pa transparencë, mazhoranca po i jep jetë aferës së radhës me pasurinë e shqiptarëve. PS, Xhafaj: Kundër privatizimit, hije korruptive mbi shitje”.

Tituj të tjerë në faqen e parë: Faktet e panjohura për aktet e panjohura për zhdukjen e Remzi Hoxhës. Djali i biznesmenit: Berishës iu zbuluan takimet me Milosheviç dhe Grigorov;

Letra e denoncimit: METE, e zhytur në korrupsion zhytur në korrupsion me minierën e Bulqizës.

Të nderuar lexues. Ky është një shërbim që ofrohet me parapagim nga agjencia e Lajmeve NOA, në shqip e anglisht.Për t’u abonuar në këtë shërbim dhe për t’u pajisur me një emër përdoruesi dhe kodin, dërgoni një kërkesë në pr@noa.al.

r.b/NOA

KOMENTE