Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Zgjohet me një pemë në krevat (Foto)
English

Zgjohet me një pemë në krevat (Foto)

Hampshire, 14 dhjetor 2011, NOA – Një burrë është zgjuar nga gjumi i shokuar nga ajo që shkaktoi stuhia në shtëpinë e tij. Ish-ambasadori anglez në Kili, Richard Uilkinson, ka qenë duke fjetur në banesën e tij, kur një pemë e madhe që ndodhej në oborr është rrëzuar mbi çatinë e shtëpisë nga era e fortë.

Uilkinsion thotë se është tmerruar. “Isha në shpi dhe po filija. U zgjova nga zhurma e tmerrshme dhe ajo që pashë në fillim ishte një degë peme që ndodhej në shtrat me mua”, thotë ai duke kujtuar momentin.

Ndërsa kur ka parë shtëpinë pas goditjes nga pema, ish-ambasadori thotë se është me fat që ka mbetur gjallë.

Pema qindravjeçare është rrëzuar mbi çatinë e banesës së tij duke e shkatërruar atë thuajse tërësisht.

a.k/NOA

KOMENTE