Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Albin Kurtit i refuzohet viza në SHBA
English

Albin Kurtit i refuzohet viza në SHBA

Prishtinë, 15 dhjetor, 2011, NOA - Ambasada e SHBA-së në Shkup i ka refuzuar kërkesën për vizë liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti.

Kurti ditë më parë kishte aplikuar për vizë në Ambasadën Amerikane me qëllim të vizitës në SHBA, por ajo i është refuzuar, ndërsa detajet nuk janë bërë të ditura. Sipas medieve kosovare, në refuzim nuk janë saktësuar arsyet e këtij vendimi dhe nëse ai është marrë për shkak të qëndrimeve të tij politike. Lideri i Vetëvendosjes në disa raste ka pasur përplasje verbale nga distanca me diplomatin amerikan Chritopher Dell, duke e akuzuar atë për ndërhyrje në “punët e brendshme të Kosovës”.

NOA

KOMENTE