English

Kriza, BE: Rruga është ende e gjatë

Bruksel, 15 dhjetor 2011, NOA- “Rruga për daljen nga kriza e Eurozonës është ende shumë e gjatë”.

Kështu u shpreh Presidenti i Bashkimit Europian, Herman Van Rompuy, në konferencën për mediat pas samitit BE-Rusi.

Van Rompuy, më tej u shfaq i shqetësuar për raportet e inspektorëve mbi rregullsinë e votave në Dumën Ruse dhe protestat që po vijojnë lidhur me të.

Van Roumpy në vijim përshëndeti zotimin e Moskës për të nisur hetim për këtë shqetësim.

a.y/NOA

KOMENTE