Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Madonna, fiton 3 milionë dollarë për 3 këngë në CD
English

Madonna, fiton 3 milionë dollarë për 3 këngë në CD

SHBA, 15 Dhjetor 2011, NOA/ Rid Bulku - Edhe një herë tjetër Madonna konfirmon aftësinë e saj për të qenë një biznesmene më se e zonja.

Pas ka nënshkruar një kontratë prej 120 milionë dollarësh për dhjetë vite me agjencinë Live Nation që merret me turne dhe menaxhimin e merchandising, tani ajo mbërrin në një kontratë diskografike.

Pas 25 vitesh me Warner artistja kalon tek Interscope i grupit Universal dhe për tre këngë në CD ajo ka fituar 3 milionë dollarë.

Lajmi është bërë i ditur nga Nju Jork Post që specifikon: “Punimet e diskut janë ende në faza fillestare”, raporton agjencia e lajmeve NOA.al.

Me siguri po pritet për një publikim gjatë muajve, mars-prill, këngë të cilat do të ndiqen dhe nga një turne botëror.

r.b/NOA

KOMENTE