English

Vdes anoreksikja 31 vjeçare, peshonte 29 kg

Londër, 15 dhjetor 2011, NOA- Vdiq në Londër në moshën 31 vjeçare Kate Chilver, e cila qysh prej moshës 16 vjeçare luftonte me anoreksinë.

Siç informon agjencia e lajmeve NOA.al, rasti i saj në studimet e mjekësisë rezultoi të ishte më i rëndi që mund të ishte parë ndonjëherë.

Në terapi që 16 vjeç, por simptomat ishin shfaqur që në moshën 12 vjeçare, vajza u shtrua në spital vetëm dy herë, dhe në të dyja rastet vetëm 6 muaj.

Mësohet se Kate peshonte 29 kile.

a.y/NOA

KOMENTE
 • arben bytyqi20:51 - 01 Janar 2012
  shum gjynah :S
 • Toni Fetoshi20:43 - 01 Janar 2012
  po me vjen keq shum me te vertet,kjo po me duket paska ngrene vetem far 29 kg mo,buk paska ngrene vetem gjat festave shaka pak po gjyna walla qka me bo.
 • xheni Brahimi15:36 - 16 Dhjetor 2011
  shum gjyna skem qa me ba
 • Kukula 15:35 - 16 Dhjetor 2011
  sa keq.... :(
 • xheni Brahimi15:35 - 16 Dhjetor 2011
  shum gjyna valla qa me ba