English

Skeda teknike zyrtare e LG Prada Phone

SHBA, 16 Dhjetor 2011, NOA/ Rid Bulku - PRADA phone nga LG 3.0 tashmë është zyrtare: smartphone i tretë LG Prada ‘merr jetë’ pas prezantimit në Londër dhe vazhdon bashkëpunimin prestigjioz mes shoqërisë së modës italiane dhe ndërmarrjes koreano-jugore.

Menjëherë është zyrtarizuar dhe skeda teknike e tij që duhet thënë se kanë qenë të shumtë ata persona në pritje të të dhënave.

Kjo gjeneratë e tretë e këtij telefoni vjen me një sistem operativ Android.

Për sa i përket anëve të tjera teknike të PRADA phone nga LG 3.0 ato janë të listuara si më poshtë:

Sistem operativ Android Gingerbread

Ekran me prekje kapacitiv 4.3 polësh

Ndriçim 800 nits

Një mbulesë e pasme me markën e Saffiano të Prada

Procesor dual core dhe dual channel prej 1Ghz

Wi-Fi dual band

GPS me busull

Bluetooth

Kamera 8 megapixel

Memorie 8GB

r.b/NOA

KOMENTE