English

Aksident në Memaliaj, 1 e vdekur e 2 të plagosur

Memaliaj, 17 dhjetor 2011, NOA- Një aksident i rëndë ka ndodhur në afërsi të Memaliajt paraditen e sotme ku një grua ka humbur jetën dhe dy të tjerë janë plagosur.

Siç raporton agjencia e lajmeve NOA.al, ngjarja në fjalë ka ndodhur në kthesën e Luftinjës ku një kamionçinë me targa greke është përplasur me një maune me targa Fieri.

Viktima nga ky aksident ka ngelur Arta Prendi ndërsa të plagosur Martin Prendi e Sokol Manushi të cilët ishin duke udhëtuar me kamionçinë.

Ndërkaq burime zyrtare nga policia bëjnë me dije se maunia drejtohej nga Subi Buzo.

a.y/NOA

KOMENTE