English

Bouble, shtije rekord në mbarë botën

SHBA, 17 Dhjetor 2011, NOA/ Rid Bulku - Christmas, albumi i Michael Buble, të cilin këngëtari gjithmonë e ka dëshiruar për ta regjistruar me këngët më të bukura të pjesës festive më të dëshiruar nga ai, në shumë pak javë ka arritur të shesë më shumë se 6 milionë e 200 mijë kopje në mbarë botën.

SHBA është ende në vendin e parë të klasifikimeve në shitje me rreth 2 milionë albume të shitura.

Siç raportohet për agjencinë e lajmeve NOA.al, Buble ka inspiruar dhe një mision të ri në Cityville, loja më popullore e Facebook me më shumë se 50 milionë lojtarë në mbarë botën.

r.b/NOA

KOMENTE