English

Bulqizë, bllokohet minatori 1 mijë metër nën tokë

Bulqizë, 17 dhjetor 2011, NOA- Një minator është bllokuar në zonën D të një miniere private në Bulqizë, jashtë territorit që administrohet nga kompania ACR.

Siç raporton agjencia e lajmeve NOA.al, minatori Bajram Dalipi është bllokuar në rreth 1 mijë metër thellësi.

Sapo janë sinjalizuar për këtë rast uniformat blu kanë mbërritur në vendngjarje, ndërsa po punohet për nxjerrjen e minatorit nga thellësitë e nëntokës.

Gjithsesi ende nuk dihet gjendja shëndetësore e minatorit të bllokuar dhe nëse ai është dëmtuar ose jo.

a.y/NOA

KOMENTE
  • FAHYKO09:32 - 18 Dhjetor 2011
    I UROJ TE GJENDET SHENDOSH E MIRE E TE KTHEHET PRAN FAMILJES SE TIJ SA ME SHPEJTE.