English

Egjipt, të paktën 6 të vdekur në sheshin Tahrir

Kajro, 17 dhjetor 2011, NOA- Të paktën gjashtë persona gjetën vdekjen në përleshjet e mëngjesit të sotëm në sheshin Tahrir.

Sipas dëshmitarëve në vendngjarje thuhet se gjashtë viktimat u shtohen atyre të orëve më para, ku 10 vetë humbën jetën.

Sheshi u mbulua nga tymi i zi dhe flakë të shumta përpara ndërtesave për emigracionin.

Ndërkaq nuk kuptohet mirë nëse ishin manifestuesit që vunë zjarrin apo forcat ushtarake.

a.y/NOA

KOMENTE