English

Filipine, 180 të vdekur e 400 të zhdukur

Mindanao, 17 dhjetor 2011, NOA- (Update) Ngjitet në 180 të vdekur dhe rreth 400 të zhdukur bilanci i stuhisë tropikale Washi e cila goditi jugun e Filipineve.

Sipas burimeve ushtarake filipinase thuhet se stuhia u përplas kryesisht mbi ishullin Mindanao ku dhe u gjetën 97 trupa të pajetë.

Presidenti Benigno Aquino III kërkoi nga shtabi përgjegjës vëmendje maksimale në zonat e goditura.

a.y/NOA

KOMENTE