English

Gazetari serb i Zërit të Amerikës përleshet me disa serbë të tjerë

Graçanicë, 17 dhjetor 2011, NOA/ Rid BulkuNjë përleshje e dhunshme ka ndodhur gjatë mesditës së djeshme në Graçanicë, ngjarje ku u përfshinë katër serbë, raporton agjencia e lajmeve NOA.al.

Policia lokale i tha agjencisë së lajmeve NOA.al se shtetasi serb i Kosovës, i cili punon si gazetar i Zërit të Amerikës dhe i RTK-së për derisa ishte duke xhiruar një veturë me të cilën ishte duke shitur mall të ndryshëm, tre serbë të tjerë e kanë penguar. Ngjarja ka precipituar deri te përleshja fizike mes tyre.

Me këtë rast lëndime trupore kane pësuar dy persona të cilët kane marrë ndihmën mjekësore. Me urdhër të prokurorit rasti shkon në procedurëtë rregullt.

r.b/NOA

KOMENTE