English

Shitje rekord, fustani i Elizabeth Taylor 362 mijë dollarë

New York, 17 dhjetor 2011, NOA- Veshjet dhe aksesorët e veshur nga Elisabeth Taylor, dolën në shitje në aktivitetin “The Collection of Elizabeth Taylor: The Legenday Jewels' di Christie's”.

Çmimin rekord e arriti një fustan mbrëmje me një çantë të dizenjuar nga Christian Dior dhe i veshur në një ballo të organizuar nga Guy de Rothschild në Francë.

Fustani dhe çanta e aktores u shitën për 362 mijë dollarë.

a.y/NOA

KOMENTE