Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Bllokimi i pikave kufitare, LDK e AAK lënë në ‘baltë’ Vetëvendosjen
English

Bllokimi i pikave kufitare, LDK e AAK lënë në ‘baltë’ Vetëvendosjen

Prishtinë, 20 dhjetor 2011, NOA - Dy partitë opozitare, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës nuk kanë ndërmend që të ndjekin nga pas Lëvizjen Vetëvendosje, sidomos në rrugë. Partia e Isa Mustafës dhe ajo e Ramush Haradinajt nuk do ta mbështesin lëvizjen e Albin Kurtit për bllokimin e pikave kufitare me Serbinë, edhe nëse Qeveria nuk e implementon mocionin e kaluar ditë më parë në Kuvend.

Ndonëse ditë më parë, pikërisht falë votave të këtyre dy partive, Vetëvendosje kishte kaluar mocionin për reciprocitet politik, ekonomik e tregtar me Serbinë, megjithatë përfaqësues të LDK-së e të AAK-së thonë se do të kërkojnë rrugën institucionale për implementimin e këtij mocioni.

Vjosa Osmani, deputete e LDK-së, ka thënë se ky mocion e ka pasur gjithë mbështetjen e opozitës në Kuvendin e Kosovës e që, sipas saj, ka qenë një mocion që ka treguar se kur opozita vërtet vepron e bashkuar edhe mund t’i arrijë qëllimet e veta.

a.k/NOA

KOMENTE