Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Grupi i PS, sot vendos për përjashtimin e Islamit
English

Grupi i PS, sot vendos për përjashtimin e Islamit

Tiranë, 20 dhjetor 2011, NOA – Partia Socialiste do të vendosë sot për përjashtimin e deputetit Kastriot Islami. Vendimi pritet të merret në mbledhjen e Grupit Parlamentar, që pritet të mbahet ditën e sotme.

Kërkesa për përjashtimin e deputetit Islami u bë nga kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama në mbledhjen e parë të Kryesisë së re. Rama ka kërkuar nga Grupi Parlamentar që të marrë masa për Islamin duke zbatuar rregulloren.

Argumenti kryesor i kryesocialistit është mungesa e Islamit në seancën e fundit parlamentare, ku u bë dhe votimi i kandidaturës së Kontrollit të Lartë të Shtetit.

a.k/NOA

KOMENTE