Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Konkurs dhe çmime për fëmijët jetimë
English

Konkurs dhe çmime për fëmijët jetimë

Tiranë, 22 dhjetor 2011, NOA - Shoqata Kombëtare e Fëmijëve Jetimë dhe një universitet privat i Tiranës organizuan një aktivitet me rastin e festave të fundvitit me fëmijët jetimë, të cilëve iu dhuruan dhurata të ndryshme dhe iu shpërndanë çmime.

Tre fëmijë jetimë fituan çmimet e para në konkursin e vizatimit i organizuar për këtë rast, ku morën pjesë 60 fëmijë.

Kryetarja e Shoqatës Lumturie Ruçi u shpreh se fëmijët jetimë kanë nevojë për mbështetjen e gjithë shoqërisë shqiptare si shtresa më në nevojë e saj.

“Të gjithë duhet të kontribuojmë për t`i ndihmuar këta fëmijë, të cilët sidomos në fundvit nuk kanë mbështetjen e duhur nga shoqëria. Ky aktivitet i organizuar me Universitetin Metropolitan Tirana është një ndër aktivitetet me rastin e festave të fundvitit, që u vjen në ndihmë fëmijëve në nevojë”, tha zonja Ruçi.

Aktiviteti ishte ideuar nga studentët e universitetit, të cilët kontribuan edhe për dhuratat, madje ata mbështetën edhe fëmijët në konkursin e pikturave.

Sipas tyre në ditët e fundvitit fëmijëve jetimë duhet t’u vijnë në krah të gjithë, pasi ata nuk kanë prindër dhe kanë nevojë për përkrahje të pakufishme.

mit/NOA

KOMENTE