Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Nis seanca e fundit parlamentare për 2011, votohet për Avokatin e Popullit
English

Nis seanca e fundit parlamentare për 2011, votohet për Avokatin e Popullit

Tiranë, 22 dhjetor 2011, NOA- Pak çaste më parë nisi seanca e fundit parlamentare për vitin 2011.

Siç raporton agjencia e lajmeve NOA.al, në seancën e sotme parlamentare pritet ti jepet “Ok” kandidaturës së Partisë Socialiste, Igli Totozani, në postin e Avokatit të Popullit.

Totozani u votua me konsensus edhe në komisionin e ligjeve pavarësisht dyshimeve të hedhura nga pala demokrate për transparencën e përzgjedhjes së tij.

Ndër të tjera pritet të diskutohen edhe projektligjet për “Për tatimin mbi vlerën e shtuar", një ndryshim në ligjin "Për emetimin dhe shpërndarjen e bonove të privatizimit (lekë të privatizimit)"; aktin normativ "Për një ndryshim në ligjin e buxhetit 2011".

Në rend të ditës përfshihet edhe ratifikimi i disa konventave ndërkombëtare, disa ndryshime në ligjin "Për numrin e identitetit të shtetasve", si dhe disa ndryshime në ligjin "Për gjendjen civile" si dhe "Për mbikëqyrjen elektronike në fushën penale”.

a.y/NOA

KOMENTE