Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Pasqyra e Shtypit, 22 Dhjetor 2011
English

Pasqyra e Shtypit, 22 Dhjetor 2011

Tiranë, 22 Dhjetor 2011 NOA/– Në këtë hapësirë gjendet një pasqyrë përmbledhëse e titujve të gazetave në Tiranë, për ditën e enjte, 22 dhjetor 2011.

Gazeta “Panorama” ka si argument kryesor; “Shifrat e Censusit, ulet popullsia rritet numri i banesave”.

Disa tituj të tjerë janë; Dritëro Agolli kundër përjashtimit të Islamit, PS nuk mund të jetë kazermë ushtarake”

“Edi Rama: Duhet plan kombëtar, jo zhvillim kuturu i vendit”

“Pakti PD-PS, miratohet kandidatura e Totozanit”

“ Thirrjet raciste, dy ushtarë dënohen me 7 muaj”

Gazeta “Shekulli” ka si argument kryesor; “Blendi Favziu: Teuta Hoxha, mjerane, Rexhep Qosja s’është historian”.

Tituj të tjerë janë; “Ata që thyejnë vendimet e PS të paralizohen juridikisht dhe të mos futen në listat e deputetëve”

“Dalin shifrat e Censusit, shqiptarët janë pakësuar, shumica jeton në qytet”.

Gazeta "Shqip" ka si argument kryesor; “Censusi: Çdo vit ikin 35 mijë shtetas”.

Tituj të tjerë janë; “Zbardhet Shqipëria, vështirësohet lëvizja”

“"Sherr" mes krerëve të lartë të policisë për strukturën e re”

“Tre maska me armë vjedhin bankën”

“Fier, mbi 600 mësues pa rrogë dhe shpërblim”.

Gazeta “Koha Jonë: “Socialistët: Rama, veprim të shëmtuar me Islamin”

Disa tituj të tjerë janë; “Rrëfimi ndryshe i Blendi Fevziut, për “Enverin”, “Opinion”, familjen dhe jetën”.

“Rama: PS me plan të ri, garantojmë punësim”

“FMN: Në Shqipëri, rritja ekonomike nuk u ndal si në rajon”

“Grabitësit "gjuajnë" femrat në ditë rrogash, evitoni takat”.

Gazeta “Shqiptare” ka si argument kryesor; “Numrat e Censusit, 33 % e shtëpive janë të pabanuara”.

Disa tituj të tjerë; “Fevziu: Nano President, jam i djathtë Berishën e kam mik”

“Dokumenti i CIA: Përplasja brenda byrosë së PPSH”

“Shkarkimi i 40 mësuesve, prokuroria nis hetimet”

Gazeta “Shqiptarja.com”, ka si argument kryesor; “Të gjitha intrigat e Islamit”, i cili pasqyron një intervistë të Sabit Brokajt.

Disa tituj të tjerë janë; “INSTAT, zhduken 367.259 shqiptarë”

“Programi politik, Edi Rama: Gati të qeverisim vendin”.

“Ish-pronarët, qeveria harron kthimin dhe kompensimin”.

“Tiranë, vidhet makina, “Audi Q8” e Aldo Bumçit”.

Gazeta “Mapo” ka si titull kryesor; “Bllokohet kthimi i pronave, AKKP del jashtë ligjit”

Tituj të tjerë janë; “Blendi Fevizu: Raportet e mia me Berishën dhe Ramën, nuk e doja Topin në promovim”.

“Qeveria pezullon emërimet e reja në administratë për vitin 2012”

“Grabitën 20 milionë në zyrën e kolaudimit, plumba mbi rojën”

Gazeta “Agon” ka si argument kryesor; “Shqipëria ndryshoi, 53 për qind qytetarë”.

Disa tituj të tjerë; “Bora e parë: Fluks në Dajt, rruga e keqe”

“21 studiues për 1000 ditë në arkivat botërore”

“Aty ku komunistët shohin shpresë, rusët një derë të mbyllur”

“Babagjyshi: Histori, përrallë, apo të dyja bashkë?”

Gazeta “Zëri i Popullit’ ka si argument kryesor; “Bashkë me shqiptarët për kthesën historike”, i cili pasqyron fjalën e kreut të PS-së dje për programin.

Tituj të tjerë; “FMN ndez alarmin për qevernë: Ulni shpenzimet”

“K r y e m i n i s t r i , dhuratë e h i d h u r p ë r s h q i p t a r ë t”

Të nderuar lexues. Ju po ndiqni një pjesë të pasqyrës së shtypit. Për monitorimin e plotë në shqip dhe anglisht, një shërbim që ofrohet nga agjencia e Lajmeve NOA.al, mund të abonoheni duke na shkruan tek pr@noa.al.

a.k/NOA

KOMENTE