Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Përjashtimi i Islamit, Nano: Gabim fatal, PS të ndreqë gabimin
English

Përjashtimi i Islamit, Nano: Gabim fatal, PS të ndreqë gabimin

Tiranë, 22 dhjetor 2011, NOA- Në homazhet e bëra në Ambasadën Çeke në Tiranë, në nderim të ish-Presidentit Vaclav Havel, i ndarë nga jeta dy ditë më parë, lideri historik i partisë Socialiste komenton situatën e fundit politike.

I pyetur për kandidaturën e tij si President dhe nëse ai gëzon mbështetjen e Partisë Socialiste, Nano u përgjigj shkurt dhe prerë, “Mendoni se PS ka vdekur?”.

Një vëmendje kryesore ai ia kushtoi edhe përjashtimit të eksponentit të vjetër të selisë rozë Kastriot Islamit.

Siç raporton agjencia e lajmeve NOA.al, Nano u shpreh se, “Shpresoj që Partia Socialiste të gjejë forcat që të ndreqë gabimin, përjashtimi i Islamit është gabim fatal .”

Ndër të tjera ai ka reaguar edhe ndaj zërave se ai ka kërcënuar Nikollë Lesin ku ai u shpreh se as nuk e ka kërcënuar dhe për më tepër se ka 4 vjet që nuk kontakton me të.

a.y/NOA

KOMENTE