Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Brenda dy ditësh, tjetër tërmet në Ulqin
English

Brenda dy ditësh, tjetër tërmet në Ulqin

Ulqin, (Mal i Zi ) 24 dhjetor 2011, NOA – Qyteti i Ulqinit është goditur sot nga një tërmet me fuqi mesatare. Enti Sizmik i Malit të Zi bëri të ditur se tërmeti me shkallë 3.7 rihter ka goditur qytetin dhe rrethinat e tij, raporton Agjencia NOA.al.

Përveç disa lëkundjeve të lehta, nuk raportohen dëme materiale. Sipas Entit Sizmik të Malit të Zi, epiqendra e tërmetit të sotëm ishte tetë kilometra në jug të Ulqinit, në thellësi prej 15 kilometrash nën sipërfaqe të tokës.

Edhe një ditë më parë, në rrethinën e Ulqinit është regjistruar një tërmet me fuqi prej 3.8 ballë të Rihterit.

a.k/NOA

KOMENTE