Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Pasqyra e Shtypit, 24 Dhjetor 2011
English

Pasqyra e Shtypit, 24 Dhjetor 2011

Tiranë, 24 Dhjetor 2011 NOA - Në këtë hapësirë gjendet një pasqyrë përmbledhëse e titujve të gazetave në Tiranë, për ditën e shtunë, 24 dhjetor 2011.

Ediconi i I

Gazeta “Shqiptarja.com” ka si argument kryesor; “Ekskluzive/Përgjimet e drogës. Mafiozët shqiptarë vëllezërve Primiçeri; “Mos guxoni të na e fusni, do ju heqim qafe”.

Disa tituj të tjerë; “Lulzim Basha firmos pa asnjë ndryshim projektin e Ramës”.

“Dokumentet/Minoriteti, asnjë grek në Himarë dhe Korçë”

“Shantazh të fejuarës, 8 milionë lekë, ose të nxora videon porno”

“Bamir Topi: Pas presidencës rikthim në politikë me partinë e re”

“Erion Veliaj : Topi në politikë, rifillon konkurrenca qytetare”.

Gazeta “Koha Jonë” ka si argument kryesor; “Islami: Jam i hapur nëse Rama vjen te qëndrimet e mia”, i cili pasqyron deklaratat e deputetit të përjashtuar nga PS, Kastriot Islami.

Disa tituj të tjerë janë; “Zbardhet raporti, shkeljet e Prokurorisë në rastin “Xhuvani””

“Parking i nëndheshëm te sheshi “Italia”, tarifat që do aplikohen”.

“Tarifa e pastrimit, më 2012 do të paguhet tek fatura e ujit”.

“Maqedonia: Duam Portin e Durrësit, në vend të Selanikut”.

Gazeta “Tiranë Observer” ka si argument kryesor; “Flet Edi Rama: Ja pse u përjashtua Islami dhe jo Ben Blushi”.

Disa tituj të tjerë janë; “10 fakte interesante që nuk i dinit për Krishtlindjen”.

“Djali i Luiza Xhuvanit fut në sherr Halimin me kryeprokuroren Ina Rama”.

“Deputetët e përjashtuar dhe të vetëlarguar ndër vite, nga Azem Hajdari tek Islami”.

“Basha kontrollon vetë tregjet: Asnjë rritje çmimi”.

“Topi: Fyerjet e Berishës më 21 janar nuk harrohen kollaj”.

Gazeta “Zëri i Popullit” ka si argument kryesor; “Një grusht klientësh pasurohen, biznesi nën terrorin e pushtetit”, i cili pasqyron intervistën e kreut të PS-së, Edi Rama në televizionin “Vizion Plus”.

Disa tituj të tjerë janë; “Greco: Ministrat të hetohen, por edhe të dënohen”.

“Përmeti në sfidën e së ardhmes”.

“Abuzimet me çmimin e bukës, taksohen qytetarët”.

Të nderuar lexues. Ju po ndiqni një pjesë të pasqyrës së shtypit. Për monitorimin e plotë në shqip dhe anglisht, një shërbim që ofrohet nga agjencia e Lajmeve NOA.al, mund të abonoheni duke na shkruan tek pr@noa.al.

a.k/NOA

KOMENTE