English

Vietnam, ndërtojnë pemën e Krishtlindjeve me 2 mijë e 500 celularë

Vietnam, 24 Dhjetor 2011, NOA – Një dyqan telefonash celularë në qytetin e Vietnamit në My Tho ka zgjedhur të celebrojë Krishtlindjet në një mënyrë tematike, duke ndërtuar një pemë Krishtlindjesh me më shumë se 2 mijë e 500 telefona celularë të papërdorur.

Për të arritur në realizmin e saj, siç shpjegon menaxheri i dyqanit Westcom Electronics, dhjetë punonjës kanë punuar për dy javë, duke përfituar në fund një skulpturë të gjatë rreth 5 metër.

Që kur ka përfunduar, nga fillimi i dhjetorit, rreth 700 deri në 800 persona në ditë ndalojnë për ta vëzhguar apo për të fotografuar, raporton agjencia e lajmeve NOA.al.

r.b/NOA

KOMENTE
  • Alerodis Lyluen13:59 - 25 Dhjetor 2011
    dhe une qe nuk kam nje cel tja bej alo po ky eshte kulmiiiiii :p
  • Jon Goxha 13:16 - 25 Dhjetor 2011
    W0W
  • Fatos Miftari08:14 - 25 Dhjetor 2011
    WoW