Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Ngjarjet më të bujshme të vitit 2011… parë nga sateliti
English

Ngjarjet më të bujshme të vitit 2011… parë nga sateliti

Fotot e mëposhtme tregojnë ngjarjet më të bujshme të vitit 2011 siç janë fiksuar nga objektivet fotografikë të satelitëve, raporton agjencia e lajmeve NOA.al.

1.Kjo është pamja e sheshit Tahrir në Egjipt, në 11 shkurt, ditën në të cilën dha dorëheqjen presidenti Hosni Mubarak.

2.Një prej momenteve mbresëlënëse nga shpërthimi i vullkanit në Kili, në 11 Qershor, fotografuar nga sateliti i NASA-S .

3. Pjesë të helikopterit të forcave amerikane Navy të rrëzuar gjatë operacionit për kapjen e Bin Laden dhe vendndodhja ekzakte e banesës ku fshihej kryeterroristi i Al Kaedës.

4. Pamje nga katastrofa biblike në krahinën Natori të Japonisë, menjëherë pas goditjes nga cunami në 11 Mars.

5. Nga e njëjta ngjarje, por kësaj here është pamja e portit Sendai dhe kontenierët e shkatërruar që po fundosen.

6. Ndërsa ky është reaktori 3 i stacionit bërthamor Fukushima, 3 minuta pas shpërthimit. 7. Nuk është kometë, por anija kozmike Atlantis, teksa kthehej në tokë në 21 korrik.

mit/NOA

KOMENTE