English

Protestat në Rusi, përgjigjet Putin: Kam maxhorancën me vete

Moskë, 25 dhjetor 2011, NOA- Vladimir Putin vazhdon të ketë maxhorancën në Rusi.

Siç informon agjencia e lajmeve NOA.al, këtë fakt e konfirmoi zëdhënësi i Kryeministrit Dmitri Peskov, i cili foli në emër të Putin në përgjigje të protestave të mëdha kundër Putin-Medvedev dhe të mashtrimit me vota që nxorën në rrugë më shumë se 100 mijë vetë.

“Qoftë si politikan apo si kandidat në zgjedhjet presidenciale, Putin ka gjithmonë mbështetjen e maxhorancës”, u shpreh zëdhënësi në një komunikim zyrtar.

a.y/NOA

KOMENTE