Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Berluskoni: Unë jam gjithmonë në pistë
English

Berluskoni: Unë jam gjithmonë në pistë

Romë, 26 dhjetor 2011, NOA- Ish-Kryeministri italian Silvio Berluskoninjë komunikim me mediat theu qetësinë.

Siç informon agjencia e lajmeve NOA.al, Berluskoni u shpreh se, “Unë jam ende i gatshëm për të mbështetur forcat tona dhe vendin tonë dhe kështu që jam gjithmonë në pistën e lojës, nuk jam larguar nga politika”.

Lidhur me manovrën e qeverisë Mario Monti, ai u shpreh se rrezikon të çojë vendin në recension ekonomike.

“Me taksat e reja, do limitohet konsumi dhe kjo do të çojë në recension dhe për këtë italianët janë gjithmonë e më të shqetësuar”, u shpreh kavalieri.

a.y/NOA

KOMENTE