Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Durrës, bllokohet 700 kg drogë në port
English

Durrës, bllokohet 700 kg drogë në port

Durrës, 26 dhjetor 2011, NOA- Një sasi lënde narkotike prej 700 kilogramësh u bllokua mbrëmjen e sotme në Portin e Durrësit.

Siç informon agjencia e lajmeve NOA.al, droga kishte si destinacion Italinë, ndërsa u bllokua në një kamionçinë me targa AA 078 C teksa po ngjitej në traget.

Si rrjedhojë e verifikimeve u ndalua edhe drejtuesi i saj , ndërsa droga dyshohet të jetë e llojit kanabis sativa dhe ishte e paketuar në kuti kartoni.

Sakaq drejtuesi i mjetit u identifikua si 24 vjeçari Redi Furrxhi ndërsa u bë shoqërimi i tij në ambientet e policisë.

a.y/NOA

KOMENTE