Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Edi Rama, një foto nudo artistike si kartolinë për Vitin e Ri
English

Edi Rama, një foto nudo artistike si kartolinë për Vitin e Ri

Tiranë, 26 Dhjetor 2011 NOA/ Rid Bulku – Kartolina e festës së Vitit të Ri për shqiptarët, nga Edi Rama, kryetar i Partisë Socialiste, është kjo fotografi e një femre nudo, vepër artistike e amerikanit Man Ray.

Në faqen e tij zyrtare, z.Rama ka shprehur urimin Gëzuar për shqiptarët duke vendosur në qendër të një sfondi me dëborë dekorative, foton e amerikanit, një grua e zhveshur deri në fundshpinë.

Fotografia është realizuar në vitin 1924 dhe mban emrin “Le violon d'Ingres” (Ingres's Violin), raporton agjencia e lajmeve NOA.al.

Pak muaj më parë kjo vepër e Man Ray u ekspozua në Muzeun e Artit në Milano të Italisë nga Fondacioni Marconi.

KOMENTE