Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Kapet i 5-ti i bandës, rrëmbyen vajzën dhe e çuan prostitutë në Itali
English

Kapet i 5-ti i bandës, rrëmbyen vajzën dhe e çuan prostitutë në Itali

Savona, 26 dhjetor 2011, NOA/ Arjola Ymeraj- Shkon në pesë numri i të arrestuarve në vijim të hetimeve të Prokurorisë së Savonës, lidhur me denoncimin e një prostitute shqiptare të përdhunuar, dhunuar dhe detyruar të prostituojë në zonën e Albengas.

Policia italiane arrestoi në Savona pas lëshimit të urdhër-arrestit 25 vjeçarin Emiljano Troci me origjinë shqiptare, si një nga personat që ka kryer trafikimin e vajzës së shfrytëzuar rrugëve të Italisë.

Siç raporton agjencia e lajmeve NOA.al, Troci së bashku me tre vëllezërit e tij dhe një kushëri kishin rrëmbyer një vajzë shqiptare për ta nxjerrë në rrugë si prostitutë.

Lidhur me këtë rast 25 vjeçarit i duhet të përgjigjet për veprat penale sekuestrim personi, shfrytëzim prostitucioni dhe armëmbajtje pa leje, ndërsa më herët u arrestuan edhe 4 familjarët e tij nën të njëjtën akuzë.

a.y/NOA

KOMENTE
  • Mariglen Haska21:06 - 27 Dhjetor 2011
    sta persona deve essere mazzato o deve essere apicat alla morte