Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Leonard Cohen, fundi i janarit vjen me albumin e ri
English

Leonard Cohen, fundi i janarit vjen me albumin e ri

Kanada, 26 Dhjetor 2011, NOA - Mbërrin më 31 janar albumi i ri i këngëve të padëgjuara ndonjëherë nga Leonard Cohen me titullin “Old ideal”.

Albumi i parë në studio i këtyre tetë viteve për poetin shumë të dashur kanadez.

Dhjetë këngët e diskut të ri paraqesin një gjuhë poetike me temat që mund të bisedohen më së shumti: dashuria, sensualiteti, humbja dhe vdekja.

Ndoshta mund të cilësohet si një ndër albumet më shpirtërore të publikuara nga artisti i madh, deri më ditët e sotme.

Old Ideas, siç raportohet për agjencinë e lajmeve NOA.al, është një album që përshkohet nga pasioni dhe ndjenjat e shumta.

r.b/NOA

KOMENTE