Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Nga Japonia vinë maskat 3D që riprodhojnë besnikërisht fytyrën (FOTO)
English

Nga Japonia vinë maskat 3D që riprodhojnë besnikërisht fytyrën (FOTO)

Tokio, 26 dhjetor, NOA-A keni ëndërruar ndonjëherë të keni pasur një maskë reale, pothuajse mbresëlënëse? Dhe a keni ëndërruar ndonjëherë të keni një maskë që të riprodhojë besnikërisht fytyrën tuaj? Dëshirat tuaja realizohen përfundimisht nga kjo shpikje e mrekullueshme japoneze që lejon të realizohen portrete të pabesueshme në 3D duke filluar me fytyra që duken si të vërteta. REAL-f është një kompani unike, e specializuar në stampime të fotografive në 3 dimensione. Që të keni një maskë të tillë, e cila të paraqesë realisht fytyrën tuaj ju duhet të paguani 3920 dollarë për maskën fillestare dhe 780 dollarë për çdo kopje shtesë. Saktësia e maskave REAL-f shkon deri në pikën e riprodhimit të poreve të lëkurës, venave, qerpikëve etj. I gjithë procesi fillon me fotografimin e subjektit nga kënde të ndryshme, më pas këto imazhe përpunohen dhe më pas dërgohen për tu stampuar.

Fjalët ende nuk mund të thonë gjithçka, më mirë shikoni fotot.

a.e./NOA

KOMENTE