Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Zbulohen 283 kg drogë në një kamionçinë
English

Zbulohen 283 kg drogë në një kamionçinë

Sarandë, 26 dhjetor 2011, NOA – Afro tre kuintalë drogë, e fshehur nën shtresën e dyfishtë të një kamioni, që po shkonte drejt Greqisë janë sekuestruar nga Policia e Sarandës, raporton korrespondenti i agjencisë së lajmeve NOA.al.

Kamioni me drogë u ndalua në orët e para të mëngjesit të së hënës në vendin e quajtur “Krane” përmes operacionit policor të koduar “Duralumini”.

Pas hetimit dy mujor efektivët e antidrogës së Vlorës ndaluan automjetin kamionçinë të tipit Mercedes-Benz me targë AA 273 AY, i cili ishte duke udhëtuar në aksin rrugor Gjirokastër-Sarandë.

Gjatë kontrollit të ushtruar në karrocerinë e makinës, e modifikuar me shtresë të dyfishtë, u zbuluan 283.7 kg lëndë narkotike, Cannabis sativa, e paketuar në pako 1 dhe 2 kilogramëshe.

Falë operacionit u arrestua në flagrancë drejtuesi i mjetit, 22-vjeçari Ermal Hito Ramaj, banues në lagjen “28 Nëntori” në Vlorë.

Policia e Vlorës dhe e Sarandës po punojnë për identifikimin dhe kapjen e bashkëautorëve të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale.

I arrestuari është nën akuzë për prodhimin dhe shitjen e drogës.

mit/NOA

KOMENTE