Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Zbulohet insekti më i madh në botë, peshon sa tre minj (FOTO)
English

Zbulohet insekti më i madh në botë, peshon sa tre minj (FOTO)

Zelandë e Re, 26 dhjetor, NOA- - Në një pemë në një ishull të Zelandës së Re është gjetur insekti më i madh në botë. Insekti ngjan si një karkalec dhe peshon rreth 71 gram, sa tre herë pesha e një miu.

Edhe pse ekzistojnë 70 specie të insekteve gjigante në Zelandën e Re, insekt të kësaj madhësie askush nuk kishte parë ndonjëherë.

Insekti u la i lirë në fushat e Mark, një amerikan 53 vjeçar, i cili e ka fotografuar ndërsa ai hante një karotë në një kohë të shkurtër.

a.e./NOA

KOMENTE
  • Iris Xhelaj13:10 - 28 Dhjetor 2011
    E PA BESUESHME