English

Mullah Omar, jo më në listën e të shumëkërkuarve

Islamabad, 27 dhjetor 2011, NOA- Mullah Omar nuk është më në listën e terroristëve më të kërkuar nga FBI-ja amerikane.

Emri i udhëheqësit shpirtëror të talebanëve afgan, nuk është më në listën e “Most wanted”, e publikuar nga agjencia federale në sajtin e saj.

Kjo ngjarje duket se vjen në sinkron me sjelljen diplomatike të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, pas lajmeve për kontakte sekrete dhe hapjen e një përfaqësie të talebanëve në Katar.

a.y/NOA

KOMENTE