English

Të dhënat e mundshme të Samsung Galaxy S3

SHBA, 27 Dhjetor 2011, NOA - Samsung Galaxy S3 me siguri do të mbërrijë, madje mund të ndryshojë emër dhe ndër të tjera do të habisë sërish me një skedë tepër të fuqishme teknike.

Janë të shumta zërat që flasin për një celular me procesor quad core dhe një ekran të madh prej 4.7 polësh.

Mund të themi se është si një lloj tablete që ndjek gjurmët e Samsung Galaxy Note, duke ofruar një model tejet të fuqishëm.

Duhet thënë se ekrani në një madhësi të tillë përshtatet në mënyrën më të mirë dhe adapte me procesorin quad core, ku synohet një i tillë Exynos 4412 prej 1.5 GHz me më shumë se 1GB di RAM dhe memorie të brendshme nga 32 në 64GB.

Specifikimet teknike vazhdojnë më tij me një sistem operativ Android 4.0 Ice Cream Sandwich, kamera të pasme 12 megapixel me video-regjistrim Full HD, kamera frontale për video-thirrjet, Bluetooth, GPS dhe Wi-Fi.

Në lidhje me çmimin e mundshëm të tij me siguri duhet të presim MËC 2012 të Barcelonës.

r.b/NOA

KOMENTE