Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Farfan, i pari në listë për Interin
English

Farfan, i pari në listë për Interin

Milano, 30 Dhjetor 2011, NOA - Do të jetë Jefferson Farfan emri i parë në listën e shpenzimeve të skuadrës së Interit për meriton e tanishme të janarit.

Sulmuesi nga Peruja është në përfundim të kontratës së tij me skuadrën gjermane të Schalke 04, ku i ka mbyllur marrëdhëniet me ekipin, raporton agjencia e lajmeve NOA.al.

“Më propozuan rinovimin e kontratës, por më pas e tërhoqën ofertën. Nuk duan të më mbajnë më. Do të dëgjoj çdo ofertë dhe jam i gatshëm të arrij një marrëveshje më të gjitha klubet e interesuara”, - deklaroi lojtari.

Në këtë mënyrë Interi po nxiton dhe Branca, me aprovimin e Ranierit, do ti propozojë këtë blerje presidentit Moratti në nismën e merkatos së janarit.

r.b/NOA

KOMENTE