English

Përplaset nga makina në asfalt. Vdes 22-vjeçarja.

Në aksin rrugor Tepelenë-Gjirokastër ka ndodhur një aksident me pasojë vdekjen.

Makina me targa GJ 1505 B, e drejtuar nga 45 vjeçari Besnik Goxho ka përplasur për vdekje një vajzë 22 vjeçare, emri i së cilës është Pandora Budo.

Aksidenti ka ndodhur ne afërsi të urës së Kardhiqit dhe mësohet se shkak i aksidentit ka qënë shpejtësia nga ana e shoferit Besnik Goxho.

Hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes po vazhdojnë nga ana e policisë së Gjirokastrës.

KOMENTE
 • shpirti humbur11:48 - 09 Janar 2012
  C'do dit,ndeshemi me ngjarje te jashtzakonshme,faji i cdokujt qoft dhe i vet viktimes esht nje humbje jete nje plag ne nje tjeter familje shqipetare,,deri ku? sa do vazhdoin te ndodhin kto ngjarje dramatike,,,,i njerit apo i tjetrit ne cdo rast te ter jemi bashkfajtor,,,nese ne ate aks ska mbi kalim,ose nen kalim cbeim ne qe nuk ngreim zerat? dhe sa jet te humbura na presin,,,????????jemi vetem per llafe boshe per thashatheme nuk ngreim zerin per kto ngjarje por ngreim zerin per politik,dhe per mbajtur boten me thashatheme,,,duhet nje pun kolosale duke fillu tek rruget ,nenkalimet,dhe futja ne oret mesimore si tem edukative ne shkollat fillore,,,,,ngushellime familjes,,,,uroi kto ngjarje mos ndodhin me,,,,,,,,,,,,,,,respekte,
 • Alket Xhanari11:22 - 09 Janar 2012
  atje ska mbikalim fare..
 • Eddy Hyka10:32 - 09 Janar 2012
  jane te verteta ato qe thua ti Xheni pajtohem ne shum gjera me ty,, por shiko pak tek fotoja e aksidentit sa larg ka qene mbikalimi,pra jeten nuk jua rrezikon humbja e vemendjes por pertesa per te ngjit shakallet e mbikalimit......sido qe te jet na vjen shum keq se esht mosh e re ndjes past.
 • Xheni Serica17:34 - 08 Janar 2012
  TE varfer njerez qe po ikin si pula ,,,per shkak te makinave te vjetra qe nuk kane as frena, e 70% e mekinave kolaudimin e kalojne pa piken e kontrollit ,,e nuk e eshte mire ,,pastaj edhe nuk ndiqet rregullorja sic duhet me rigorozitet,,,shqiperia persa i perket standarteve rrugore eshte zero ,, e them se ne qe jetojme e punojme jasht atdheut i shohim standartet e europes ,na vjen keq per sa ka ndodhur kesaj vajzeje.NJerez beni kujdes ! nje sek e humbjes se vemendjes do tju kushtoje jeten tuaj ose te dikujt tjeter---!!!!!!!!!!!!